آشنایی با ماژول HackRF - وبلاگ گروه لیان

آشنایی با ماژول HackRF – وبلاگ گروه لیان

  • فرستنده گیرنده

HackRF می تواند برای ارسال و دریافت سیگنال های رادیویی استفاده شود. HackRF در حالت نیمه دوبلکس کار می کند، به این معنی که در یک زمان فقط می تواند فرستنده یا گیرنده باشد و نمی تواند هر دو را همزمان انجام دهد. البته در صورت استفاده از دو HackRF امکان برقراری ارتباط کامل دوبلکس نیز وجود دارد.

وقتی HackRF را با خود در جاده یا سفر می برید، نیازی به همراه داشتن منبع تغذیه خارجی ندارید. زیرا این دستگاه از USB تغذیه می کند و به اندازه کافی کوچک است که در یک کیف لپ تاپ معمولی قرار می گیرد.

اساساً HackRF برای استفاده با رایانه با پورت USB به عنوان میزبان طراحی شده است، اما می تواند توسط سایر کاربران و به طور مستقل از Jared’s HackRF PortPack استفاده شود، که به عنوان یک افزونه HackRF دارای LCD، کلیدهای جهت دار و افزودنی است. پورت های صوتی، برای استفاده

حداکثر پهنای باند این دستگاه 20 مگاهرتز است که حدود 10 برابر پهنای باند دانگل های تلویزیون معروف به SDR است. این بدان معنی است که HackRF می تواند در برنامه های رادیویی دیجیتال پرسرعت مانند LTE و 802.11g استفاده شود.

مهمترین هدف پروژه HackRF به عنوان یک ابزار جانبی SDR ایجاد یک طراحی متن باز برای طیف وسیعی از کاربردها است. همه طرح‌های سخت‌افزاری و کدهای منبع نرم‌افزار تحت مجوز منبع باز در دسترس هستند. طراحی های سخت افزاری توسط نرم افزار KiCAD که یک ابزار طراحی مدار الکترونیکی منبع باز است، انجام شده است.

نسخه‌های بتا HackRF در حال حاضر بر روی پلتفرم‌های لینوکس، OS X و ویندوز استفاده می‌شوند. این دستگاه به طور کامل از USB 2.0 بهره می برد که یک رابط ارتباطی است که امروزه در همه رایانه ها یافت می شود. HackRF در حال حاضر با بسته نرم افزاری محبوب رادیویی گنو کار می کند و امکان افزودن پشتیبانی HackRF به سایر نرم افزارهای SDR وجود دارد.

نویسنده این مقاله: سمی