آموزش نصب Veeam Backup and Replication 10

آموزش نصب Veeam Backup and Replication 10

در این مقاله آموزشی نصب و راه اندازی Veeam Backup and Replication 10 در خدمت شما عزیزان هستیم یکی از مسائل مهم برای هر سازمانی، پشتیبان گیری از اطلاعات است. این پشتیبان گیری برای دو منظور انجام می شود. اولین هدف این است که بتوانیم اطلاعات را در صورت حذف یا خرابی بازیابی کنیم. هدف دوم راه اندازی سیستم ها در سریع ترین زمان ممکن در صورت بروز مشکل در سرورها است.

یکی از نرم افزارهایی که هر دو هدف را در اختیار ما قرار می دهد، نرم افزار Veeam Backup است. این نرم افزار به طور مرتب از ماشین های ESXi بک آپ گرفته و در محل مورد نظر ذخیره می کند. بازیابی کل ماشین و به حالت کار آوردن آن نیز سریع است. بیایید نحوه نصب Veeam Backup را با هم ببینیم.

نصب و راه اندازی Veeam Backup and Replication 10

برای نصب Veeam Backup به سیستم ویندوز نیاز داریم. پیشنهاد می شود برای این منظور از یک سیستم مجزا استفاده کنیم تا در صورت قطع شدن سرور اصلی بتوانیم به Veeam دسترسی داشته باشیم. این سیستم دارای سیستم عامل ویندوز بوده و می تواند ویندوز سرور یا 10 باشد.

برای نصب Veeam نرم افزار و آخرین صفحه آپدیت آن را دانلود می کنیم. لینک دانلود در پایین صفحه است.
ابتدا نرم افزار Veeam را نصب می کنیم. برای این کار فایل نصب را در پوشه نصب اجرا می کنیم.

با اجرای این فایل صفحه زیر نشان داده می شود. اولین گزینه Veeam Backup and Replication را انتخاب کرده و روی Install کلیک کنید.

برای پذیرش شرایط، کادرها را علامت بزنید و روی Next کلیک کنید.

صفحه بعدی در مورد مجوز است. حالا Next را می زنیم و پاس می دهیم. در پایان کار به فعال سازی ادامه می دهیم.

لیست نرم افزارهای قابل نصب را نمایش می دهد. با کلیک بر روی Next، آنها را نصب می کند.

نرم افزار پشتیبان گیری و تکرار Veeam به برخی پیش نیازها نیاز دارد. در این صفحه مواردی که با علامت ضربدر قرمز مشخص شده اند الزامی است و در دسترس نیست. برای نصب آنها روی Install کلیک کنید.

پس از نصب، موارد را با علامت تیک سبز نشان می دهد. حالا روی Next کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید

این صفحه محل نصب و پورت های نصب پیش فرض را نشان می دهد. می توانید این تنظیمات را با علامت زدن Let me Specify تغییر دهید. اگر به هیچ تغییری نیاز ندارید، روی Install کلیک کنید.

پیام موفقیت آمیز نصب نمایش داده می شود و نرم افزار آماده استفاده است.

وصله به‌روزرسانی Veeam Backup and Replication را نصب کنید

فایل Patch را اجرا می کنیم. در صفحه باز شده روی Next کلیک کنید.

روی Install کلیک کنید.

نصب پچ Veeam Backup کامل شد و روی Finish کلیک کنید.

اکنون زمان فعال سازی است. ابتدا وارد سرویس های ویندوز شوید و تمام سرویس های Veeam را غیرفعال کنید.

از پوشه فعال ساز، فایل VeeamLicense.dll را به جای فایل اصلی در C:Program FilesCommon FilesVeeam کپی کنید. قبل از انجام این کار، یک کپی از فایل اصلی را در جایی ذخیره کنید. برای به روز رسانی های آینده مورد نیاز است.

اکنون خدمات Veeam را دوباره شروع کنید. حالا برنامه را اجرا کنید. صفحه ای باز می شود که پورت و نام کاربری را نشان می دهد. برای شروع برنامه روی Connect کلیک کنید. از منوی سمت چپ گزینه License را انتخاب می کنیم.

گزینه Install را انتخاب می کنیم. به مسیر پوشه activator رفته و فایل License.lic را برای لایسنس نصب کنید.

نصب پشتیبان گیری و تکرار Veeam اکنون کامل و آماده استفاده است. در آموزش بعدی روش بک آپ گیری خودکار از ماشین های ESXi را یاد می گیریم.

بیشتر بخوانید: آموزش نصب ESXI

————————————————