منو سایت

معرفی کتاب عملی مهندسی معکوس + دانلود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی کتاب عملی مهندسی معکوس + دانلود

بخش مقدماتی اولیه کتاب مهندسی معکوس عملی:

فرآیند آموزشی مهندسی معکوسشبیه یادگیری یک زبان خارجی برای بزرگسالان است. مرحله اول یادگیری یک زبان خارجی با آشنایی با الفبا آغاز می شود که برای تشکیل کلمات با معنای دقیق تعریف شده استفاده می شود. مرحله بعدی شامل درک قواعد دستور زبانی است که بر نحوه چیدمان کلمات برای ساختن یک جمله صحیح نظارت می کنند. هنگامی که فرد به این قوانین عادت کرد، یاد می گیرد که چگونه چندین جمله را به هم ببندد تا افکار پیچیده را بیان کند. در نهایت به نقطه ای می رسد که زبان آموز می تواند کتاب های بزرگ نوشته شده در سبک های مختلف را بخواند و همچنان افکار موجود در آنها را درک کند. در این مرحله می توان کتاب های مرجع در مورد جنبه های باطنی تر زبان – نحو تاریخی، واج شناسی و غیره را مطالعه کرد.

در مهندسی معکوس، زبان، زبان معماری و مونتاژ است. کلمه یک دستورالعمل مونتاژ است. پاراگراف ها دنباله ای از دستورالعمل های مونتاژ هستند. کتاب یک برنامه است. با این حال، برای درک کامل یک کتاب، خواننده باید بیشتر از واژگان و دستور زبان بداند. این عناصر اضافی شامل ساختار و سبک نثر، قوانین نانوشته نوشتن و غیره است. درک برنامه های کامپیوتری همچنین مستلزم تسلط بر مفاهیم فراتر از دستورالعمل های اسمبلی است.

شروع یادگیری یک موضوع فنی کاملاً جدید از یک کتاب می تواند تا حدودی دلهره آور باشد. با این حال، اگر ادعا کنیم که مهندسی معکوس یک تلاش یادگیری ساده است که با خواندن این کتاب می توان به طور کامل به آن مسلط شد، شما را گمراه می کنیم. فرآیند یادگیری کاملاً جذاب است زیرا به دانش از چندین زمینه مختلف دانش نیاز دارد. به عنوان مثال، مهندسی معکوس موثر باید دانش معماری کامپیوتر، برنامه نویسی سیستم، سیستم عامل، کامپایلر و غیره داشته باشد. حتی رشته های خاص نیز نیاز به پیشینه ریاضی قوی دارند. پس چگونه می دانید از کجا شروع کنید؟ پاسخ به این سوال به تجربه و مهارت شما بستگی دارد. از آنجایی که نمی‌توانیم تجربیات همه را در نظر بگیریم، این مقدمه روش‌های یادگیری و خواندن را برای کسانی که تجربه برنامه‌نویسی ندارند، تشریح می‌کند. شما باید “جایگاه” خود را در طیف پیدا کنید و از آنجا شروع کنید.

این کتاب شامل تمرین ها و راه حل هایی با ویروس ها و روت کیت های واقعی و مخرب است. نویسندگان این کتاب عمداً این کار را انجام داده اند تا اطمینان حاصل کنند که خوانندگان می توانند فوراً مهارت های تازه آموخته شده خود را به کار گیرند. نمونه‌های بدافزار به ترتیب حروف الفبا (نمونه A، B، C، …) فهرست شده‌اند و می‌توانید هش‌های SHA1 مربوطه را در پیوست پیدا کنید. بسیاری از نمونه ها مربوط به حوادث هک معروف هستند که در سرتاسر جهان خبرساز شده اند، بنابراین باید جالب باشند. شاید برخی از خوانندگان مشتاق تمام نمونه ها را در یک بسته جمع آوری کنند و در بیت تورنت به اشتراک بگذارند!!!