منو سایت

معرفی 18 ابزار تست نفوذ OSINT

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
معرفی 18 ابزار تست نفوذ OSINT

1.osintframework.com

شاید یکی از معروف ترین نمونه ها در این زمینه، وب سایت آقای جاستین نوردین به نام OSINT Framrework باشد. به عبارت ساده، وب سایت OSINT Framework مجموعه ای عظیم از انواع ابزارهای مفید در زمینه OSINT است. این ابزارها شامل برداشت‌کننده‌های ایمیل تحت وب، ابزارهای جستجوی شبکه‌های اجتماعی، ابزارهایی برای اتصال و جستجوی وب تاریک و غیره هستند.

2. Exiftool

این برنامه می تواند اطلاعات ضبط شده توسط دوربین را نمایش دهد. این اطلاعات شامل مشخصات عکس، نوع دوربین، مشخصات لنز، تعداد عکس های ثبت شده توسط دوربین، نرم افزار مورد استفاده برای ویرایش عکس می باشد.

3. Censys

یک موتور جستجو برای دریافت آخرین و دقیق ترین اطلاعات در مورد هر دستگاه متصل به اینترنت (که می تواند یک سرور یا یک نام دامنه باشد) استفاده می شود. با استفاده از این موتور جستجو می توانید جزئیات کامل جغرافیایی و فنی مانند پورت را پیدا کنید.

4. Wappalyzer

یکی از بهترین و ساده ترین راه ها برای شناسایی اطلاعات فنی در وب سایت ها استفاده از این سایت است. این سایت افزونه ای نیز دارد که برای مرورگرهای فایرفاکس و کروم در دسترس است. از جمله ویژگی های wappalyzer می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • شناسایی فناوری و برنامه های مورد استفاده در وب سایت
  • قابلیت تشخیص نسخه های مختلف برنامه

5. مالتگو

ابزار maltego یک برنامه اطلاعاتی و پزشکی قانونی منبع باز است. ابزار maltego به شما این امکان را می دهد که اطلاعات را کاوش و جمع آوری کنید و سپس آن را به صورت ساختاریافته و معنادار نمایش دهید. منبع باز در اینجا به این معنی است که داده های خود را با استفاده از منابع اطلاعاتی منبع باز جمع آوری می کند. این نرم افزار توسط Paterva توسعه یافته و بخشی از توزیع لینوکس کالی می باشد. ویژگی های maltego در زیر آمده است:

  • اطلاعات در مورد شرکت ها و سازمان های مرتبط با یک فرد
  • مجموعه ای از ایمیل های مربوط به یک فرد
  • وب سایت های مربوط به یک شخص
  • شبکه های اجتماعی مرتبط با یک شخص
  • و…

6. بازنگری

Recon-NG ابزار قدرتمندی است که به شما امکان می دهد جمع آوری اطلاعات اولیه و کشف شبکه را خودکار کنید.

7. دروگر

این ابزار جمع آوری اطلاعاتی مانند آدرس ایمیل، آدرس IP، نام دامنه و سایر اطلاعات را با استفاده از موتورهای جستجو، سرورهای کلید PGP و پایگاه داده Shodan به صورت کاملا اتوماتیک به دست می آورد.

8. عالی

Creepy یک ابزار جمع آوری داده های موقعیت جغرافیایی است. این ابزار به کاربران اجازه می دهد تا اطلاعات مکان جغرافیایی منتشر شده و در دسترس عموم را از تعدادی پلت فرم شبکه های اجتماعی و خدمات میزبانی تصویر جمع آوری کنند. در نسخه بتا، این ابزار به جمع آوری اطلاعات موقعیت جغرافیایی از توییتر در قالب توییت های دارای برچسب جغرافیایی ارسال شده به توییتر از طریق سرویس های میزبانی تصویر مانند yfrog، twitpic، img.ly، plixi کمک می کند. اطلاعات موقعیت جغرافیایی که Creepy بازیابی می کند به عنوان نقاط روی نقشه جاسازی شده ناوبری همراه با لیستی از مکان ها (طول و عرض جغرافیایی همراه با تاریخ و زمان) به کاربر ارائه می شود.

9. فوچا

این ابزاری است که می تواند برای اسکن، تجزیه و تحلیل، استخراج و طبقه بندی اطلاعات از وب سرورهای راه دور و اطلاعات پنهان آنها استفاده شود.

10. ZoomEye

یک موتور جستجوی چینی IoT OSINT است که به کاربران امکان می دهد داده های عمومی را از دستگاه ها و سرویس های وب کشف شده به دست آورند.

11. شدان

یک موتور جستجوی قدرتمند است که به شما امکان می دهد دستگاه ها و سیستم هایی را پیدا کنید که به اینترنت متصل هستند و نیاز به به روز رسانی دارند. این ابزار به شما امکان می دهد بدون نیاز به دانش فنی زیاد، اطلاعات مفیدی را جمع آوری کنید.

12. عنکبوت

یک ابزار متن باز OSINT است که به شما امکان می دهد اطلاعات را از منابع مختلف مانند DNS، WHOIS، شبکه های اجتماعی و غیره جمع آوری کنید. SpiderFoot ابزار قدرتمندی است که اطلاعات دقیقی در مورد هدفتان در اختیار شما قرار می دهد.

13. Tinfoleak

این ابزار به شما امکان می دهد اطلاعات کاربران را از طریق شبکه های اجتماعی جمع آوری کنید.

14. Echosec

یک ابزار OSINT است که به شما امکان می دهد اطلاعات را از طریق شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها و وب سایت های مختلف جمع آوری کنید.

15. دوقلو

یک ابزار متن باز است که به شما امکان می دهد اطلاعات عمیق درباره هشتگ ها، کاربران، مکان ها و موارد دیگر را از توییتر جمع آوری کنید.

16. اسکراپر تلگرام

یک ابزار خط فرمان است که به شما امکان می دهد اطلاعات عمیق در مورد پیام رسان تلگرام از جمله اطلاعات کاربران، گروه ها و کانال ها را جمع آوری کنید.

17. TalkView

یک ابزار تحلیلی است که به شما امکان می دهد اطلاعاتی مانند فالوورها، لایک ها، نظرات و غیره را تجزیه و تحلیل کنید. از طریق تیک توک

18. FBStalker

این ابزار به شما امکان می دهد با استفاده از کلمات کلیدی، نام کاربری، شماره تلفن یا آدرس ایمیل به پروفایل های کاربران فیس بوک دسترسی داشته باشید.