منو سایت

EDR چیست و چگونه کار می کند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
EDR چیست و چگونه کار می کند؟

تفاوت بین EDR و آنتی ویروس چیست؟

قبل از اینکه به تفاوت بین EDR و آنتی ویروس بپردازیم، اجازه دهید تعاریف خود را مستقیم بیان کنیم. ما می دانیم که EDR نوعی محافظت از نقطه پایانی است که از داده های نقطه پایانی در برابر حملات سایبری محافظت می کند. پس آنتی ویروس چیست؟ Malwarebytes Labs آنتی ویروس را اینگونه تعریف می کند: “اصطلاح قدیمی برای توصیف نرم افزار امنیتی که نرم افزارهای مخرب را شناسایی و حذف می کند.” آنتی ویروس ویروس های رایانه ای را متوقف می کند، اما همچنین می تواند تهدیدهای مدرن مانند باج افزارها، ابزارهای تبلیغاتی مزاحم و تروجان ها را متوقف کند. با این حال، اصطلاح مدرن‌تر Anti Malware تلاش می‌کند تا اصطلاحات را با آنچه این فناوری در واقع انجام می‌دهد به روز کند. عموم مردم تمایل دارند از این دو اصطلاح به جای یکدیگر استفاده کنند. برای اهداف این مقاله، ما از اصطلاح مدرن تر استفاده می کنیم و آن را به سادگی «ضد بدافزار» می نامیم.

راه حل ضد بدافزار EDR

حال برای درک تفاوت بین EDR و ضد بدافزار، باید به موارد استفاده این دو راه حل توجه کنیم. از یک طرف، شما نرم افزار ضد بدافزاری دارید که برای کاربرانی طراحی شده است که می خواهند از چندین دستگاه شخصی (مانند تلفن های هوشمند، لپ تاپ و تبلت) در شبکه خانگی خود محافظت کنند. از طرف دیگر، شما یک راه حل EDR برای یک کاربر تجاری دارید که از صدها یا احتمالاً هزاران دستگاه نهایی محافظت می کند. دستگاه ها می توانند ترکیبی از دستگاه های متعلق به سازمان یا فردی (BYOD) باشند. و کارمندان می توانند از هر تعداد نقطه اتصال Wi-Fi عمومی ناامن به شبکه شرکت متصل شوند.

وقتی صحبت از تجزیه و تحلیل تهدیدات سایبری به میان می آید، کاربر معمولی فقط می خواهد بداند که دستگاه های آنها محافظت شده است. گزارش تعداد تهدیدات و انواع تهدیدات مسدود شده در یک دوره زمانی در نظر گرفته نمی شود. در حالی که این مشکل برای یک کاربر تجاری کافی نیست. مدیران امنیتی باید بدانند “در گذشته چه اتفاقی برای نقاط پایانی من افتاده است و اکنون چه اتفاقی برای نقاط پایانی من می افتد؟” نرم افزار ضد بدافزار قادر به پاسخگویی به این سؤالات نیست، اما اینجاست که EDR برتر است و توانایی پاسخگویی به خواسته های مدیران امنیتی را دارد.

مزایای راه حل EDR

در هر لحظه، مدیر امنیتی می تواند از طریق EDR دید جامعی از عملکرد روزانه یک نقطه پایانی داشته باشد. زمانی که اتفاقی غیرعادی رخ می دهد، به مدیران هشدار داده می شود، داده ها ارائه می شود و طیف وسیعی از گزینه ها در اختیار آنها قرار می گیرد. به عنوان مثال، نقطه پایانی را جدا کنید، تهدید را قرنطینه کنید، یا اصلاح کنید.

چرا سازمان ها به یک راه حل EDR نیاز دارند؟

در سال 2021، Malwarebytes Lab کاهش 24 درصدی در شناسایی بدافزارها در رایانه های شخصی تجاری ویندوز را گزارش کرد. مجرمان سایبری در حال دور شدن از حملات موقتی به مصرف کنندگان هستند و در عوض تلاش های خود را نه تنها بر مشاغل، بلکه بر مؤسسات آموزشی و سازمان های دولتی متمرکز می کنند.

بزرگترین تهدید در حال حاضر باج افزار است. شناسایی باج‌افزار در شبکه‌های تجاری به بالاترین حد خود رسیده است، که عمدتاً به دلیل باج‌افزار Ryuk، Phobos، GandCrab و Sodinokibi است. نیازی به گفتن نیست که اسب های تروجان مانند Emotet که باج افزار ثانویه را حمل می کنند نیز از جمله تهدیدات اصلی هستند. سازمان‌ها در هر اندازه‌ای مورد هدف باندهای مجرم سایبری، تهدیدات، هکریست‌ها و هکرهای تحت حمایت دولت قرار می‌گیرند. که می خواهند از شرکت هایی که اطلاعات ارزشمندی را در شبکه های خود ذخیره می کنند، امتیاز بزرگی کسب کنند. دولت های محلی، مدارس، بیمارستان ها و ارائه دهندگان خدمات مدیریت شده (MSPs) به همان اندازه ممکن است قربانی نقض داده ها یا نفوذ باج افزار شوند.

با در نظر گرفتن این داده‌های هشداردهنده، یک راه‌حل EDR برای محافظت از نقاط پایانی، کارمندان، داده‌های شما، مشتریانی که به آنها خدمات می‌دهید و کسب‌وکارتان در برابر مجموعه‌ای خطرناک از تهدیدات سایبری و آسیب‌هایی که می‌توانند ایجاد کنند، حیاتی است.